Asso Soosalu: Võimatu elluviimiseks piisab sissejuhatuseks ühe inimese usust!

Asso Soosalu: Võimatu elluviimiseks piisab sissejuhatuseks ühe inimese usust!

18.05.2023

Suurepärase inspireeriva loo, kuidas võimatu saab võimalikuks, rääkis PARE konverentsil Solaride turunduse valdkonnajuht Asso Soosalu. Kuidas teha midagi võimatut?

Solaride turunduse valdkonnajuht Asso Soosalu. Foto: Ardo Kaljuvee

Meile kõigile on öeldud meie ideede peale, et see on võimatu, see on ebareaalne, sa unistad liiga suurelt, seda pole kunagi tehtud. Nii oli ka Solaridega. Keegi ei uskunud sellesse. Aga üks inimene uskus. Sissejuhatuseks ongi vaja üht inimest.

Noored insenerid, müügiinimesed, personaliinimesed ja turundusinimesed panid pead kokku ning korraldasid „Ära higista!“ värbamiskampaania. Ideest teostuseni läks kaks nädalat. Kampaania seoti vaimse tervise valdkonnaga ning tehti annetus peaasi.ee keskkonnale. Selle abil värvati ligi 75 noort, kandideeris neid rohkemgi. 36 tundi enne lansseerimist üritust ei olnud veel aga valmis autot. Õnnestumiseks oli vaja, et kõikide valdkondade inimesed tuleksid kohale ja teeksid tööd, mida nad mitte kunagi ei olnud teinud. Nii õppisid haamrit ja lihvimismasinat käes hoidma ka need, kes seda polnud mitte kunagi teinud. Võistlusele minnes aitasid kõik meeskonnad ning Solaride läkski starti!

Teisel hooajal alustas Solaride akadeemia loomist, mis püsib neljal vaalal: praktiline kogemus, erialased oskused, eneseareng ja tasakaal ning sellele lisaks juhtide arenguprogramm. Oleme oma noorte pealt näinud, et läbi põlevad need, kes teevad kõige eredama leegiga oma tööd.

Miks Eesti noor peaks tulema Solaride’i? Hooaeg kestab kaks aastat ja me ei maksa Solarides töötasu. Vastus on lihtne – see on võimalus teha võimatut. Seda saab teha 15-aastane, 17-aastane, 20-aastane või 25-aastane!

Solaride teeb võimatuna näivad asjad võimalikuks. Foto: Ardo Kaljuvee

Võimatut saab teha nende inimestega, kes usuvad sellesse, mida tehakse. Võimatut saab teha, sest olemas on turvavõrk – mentorid. Võimatut suudetakse teha, sest on kamp hulljulgeid, kes asja eest veavad ja usuvad inimestesse rohkem, kui inimesed ise, kes seda teevad. Võimatut saab teha nii, et on kirju seltskond. Mis ühe jaoks on võimatu, on teise jaoks hommikurutiini osa. Võimatut on võimalik teha, kui ketserliku ideega kaasneb suhtumine, et vähemaga me ei lepi. Võimatut saab teha, kui inimesed panevad projekti oma aja, higi, vere ja pisarad, et ühiselt inspireerida üksteist. Inspireerida meie pere, sõpru, tuttavaid ja täiesti võhivõõraid!

 

Järgmise aasta PARE konverents toimub 4. aprillil 2024 ning sinna saab juba registreerida varajase (m)ärkaja hinnaga siin.