Madis Toomsalu ja Liisa Põldma: igapäevatöö teeb paremaks huumor ja tähenduslikud suhted

Madis Toomsalu ja Liisa Põldma: igapäevatöö teeb paremaks huumor ja tähenduslikud suhted

18.05.2023

Selle aastase PARE konverentsi esimese teemaploki lõpetas päevajuht Urmas Vaino arutelu LHV panga juhi Madis Toomsalu ja personalijuhi Liisa Põldmaga. Panga esindajad tõid välja LHV kolm väärtust – lihtne, toetav ja tulemuslik. Selle taga on ennekõike suhtlemine nii organisatsiooni sees kui ka väljapoole. Kui paljud organisatsioonid kirjutavad väärtused organisatsiooni seinale, siis LHV juht Madis Toomsalu nentis, et neil ei ole väärtused seinal, vaid inimeste peades. Liisa Põldma, LHV personalijuht lisas, et samu väärtusi laiendavad nende inimesed oma oskuste ja huvidega – mõnele on oluline finantskirjaoskus, teisele eestimaisus. Väärtused ja organisatsioonikultuur on vundament, millele toetuda kriiside ajal.

Urmas Vaino (vasakul) intervjueeris LHV panga personalijuhti Liisa Põldmad ja LHV panga juhti Madis Toomsalu. Foto: Ardo Kaljuvee

Madis Toomsalu tõi kriisi metafooriks tormi, mis annab palju uusi võimalusi, eriti juhul, kui oled selleks valmis. Kriisiks tuleb olla mitte ainult majanduslikult, vaid ka emotsionaalselt. Emotsionaalne valmisolek peegeldab, kuidas me kriiside ajal organisatsioonis kultuuriliselt inimestega suhtleme. Toomsalu näitlikustas –  kui LHV on 10 aastat kandnud sõnumit, et meil töötavad parimad inimesed, siis kriisis ei saa inimesi üle parda visata. Pandeemia ajal võeti teadlikult seisukoht, et keerulistes oludes ei saadeta oma inimesi ära. See oleks tühistanud kogu senise kultuurilise pingutuse. Kriisis tuleb vaadata pikemat perspektiivi kui üksnes homne päev või järgmine kuu.

Liisa Põldma rõhutab, et nende organisatsioonikultuuri keskmes on inimesed ja valmidus kuulata, mida nad räägivad. Kõige suurem väärtus organisatsioonile on inimene ning nende muredega tuleb tegeleda kohe. Inimesi kuulates saab aru, mis päriselt organisatsioonis toimub.

LHV tööandja bränding ei ole suunatud välja, vaid organisatsiooni sisse. Hetkel on aktuaalse teemana laual sõprus töökeskkonnas. LHV-s usutakse, et kambavaim ühendab ja koos saavutatakse rohkem. Igapäevatöös on vajalik parajas koguses huumorit, et luua positiivne foon ja keskkond, kus tööd on lõbus teha. Töötajate pühendumise uuringus on juba aastaid olnud küsimus, kas sul on LHVs sõber. Nüüd tegeletakse teadlikult sellega, et soodustada tugevate sidemete ja sõpruskonna tekkimist. Inimestel lubatakse katsetada, eriti kultuuri ehitamisel ja piiride nihutamisel.

LHV-s usutakse, et kambavaim ühendab ja koos saavutatakse rohkem. Foto: Ardo Kaljuvee

Madis Toomsalu tõi välja, et selge piiri tõmbamine töö- ja eraelu vahel pole tingimata vajalik.

Töö- ja eraelu segunemine näitab, et inimesel on piisavalt huvitav. Organisatsioonid teevad täna palju selle nimel, et aidata inimestel hoida vaimset tervist, kuid vastutus on ka inimesel endal, et arendada enesejuhtimisoskusi, mis toetaksid läbipõlemise ennetamist. Oleme paremad inimesed, kui saame ennast aeg-ajalt tööst välja lülitada.

 

Järgmise aasta PARE konverents toimub 4. aprillil 2024 ning sinna saab juba registreerida varajase (m)ärkaja hinnaga siin.