Sandra Raju ja Killu Kolsar: 5 küsimust, mis aitavad selguse loomisele lähemale jõuda

Sandra Raju ja Killu Kolsar: 5 küsimust, mis aitavad selguse loomisele lähemale jõuda

18.05.2023

Välisesinejatele sekundeerisid “Asi on minus” arengutreenerid Killu Kolsar ja Sandra Raju, kes rääkisid oma ettekandes selgusest, mis võib peituda nii väikestes asjades, olgu selleks näiteks hommikusöök, kui ka suurtes asjades, nagu kuhu me tahame liikuda või kuidas oma elu elada. Selguse loomist lükkame me tihtilugu kõrvale ajapuuduse või ebamugavustunde tõttu, kuna selguse loomine võib tuua vajaduse midagi muuta ja muutmine võib tunduda hirmus.

“Asi on minus” arengutreenerid Killu Kolsar ja Sandra Raju. Foto: Ardo Kaljuvee

Selguse loomine koosneb kahest komponendist – analüüs ja tegutsemine.

Koos leiti vastused viiele küsimusele, mis aitavad selguse loomisele lähemale jõuda:

  • Mis teeb Sind elus õnnelikuks? Kas on see mõni inimene, oskus, saavutus või midagi muud väljaspoolt?
  • Kas elaksid samal moel edasi, kui teaksid, et Sul on elada jäänud aasta? Või sooviksid midagi muuta? Teeksid midagi teistmoodi?
  • Kui soovid midagi muuta, mis oleks see esimene praktiline samm, mida Sa võiksid teha? Kui Sa ei soovi oma elus midagi muuta, kuidas peaksid käituma, et seda elustiili hoida?
  • Millega sa tegeleksid, kui teaksid, et see Sul 100% õnnestub?
  • Mida sa teeksid, kui ei peaks raha pärast muretsema?

Nendele küsimustele vastates on oluline olla avatud ja aus. Selguse loomise protsess ei lõppe nendele küsimustele vastamisega, need on küsimused, millele võiks uuesti vastata mõne aja pärast. See võib tunduda üllatav, kuid vastused võivad olla teistsugused juba nädala pärast.

Sandra ja Killu pakkusid katsetamiseks kõigile ühe praktilise tööriista:

Kasuta nädalast sammu. Võta kolmas küsimus ja mõtle, missugune on see praktiline samm, mille sa saaksid järgmise nädala jooksul ära teha ja kui see on midagi, mida Sa veel ei saa teha – planeeri see endale kalendrisse. Kui Sinu soov oli langevarjuhüpe sooritada, siis võib selleks esimeseks sammuks olla kasvõi valikute googeldamine. Niimoodi nädala kaupa astudes ja endale realistlikke eesmärke seades saad oma ellu luua muutust. Kõige olulisem on teele asuda!

Killu Kolsar ja Sandra Raju soovitasid vastata viiele selguse loomise küsimusele teatud aja tagant, sest vastused võivad muutuda. Foto: Ardo Kaljuvee

Järgmise aasta PARE konverents toimub 4. aprillil 2024 ning sinna saab juba registreerida varajase (m)ärkaja hinnaga siin.