Tehnoloogia areng – kas oht töökohtadele?

Tehnoloogia areng – kas oht töökohtadele?

23.09.2020

Uute tehnoloogiate arendamise ja nende kasutusele võtmisega on alati kaasas käinud hirm, et inimesed asendatakse robotitega. Teravalt on see teema taaskord tõstatunud tehisintellekti laialdasema levikuga.

Tehisintellekti puhul on tegemist olulise ja üha populaarsemaks muutuva tehnoloogiavaldkonnaga, mille rakendamisel on võimalus kasvatada ettevõtete loodavat lisandväärtust ja tõhustada tööprotsesse. Samas suurendab see tehnoloogilise töötuse riski kõikides tegevusvaldkondades, leiab majandusteadlane Daniel Susskind.

Kui veel paari aasta eest leidus skeptikuid, kes ei uskunud isegi iseteeninduskassade toimimisse, siis tänaseks on saanud sellest jaekaubanduse uus reaalsus. Isesõitvad autot, pakirobotid ja ChatBot’id – see on meie tänapäev. Professor Susskind usub, et me ei suhtu piisava tõsidusega ideesse, et tulevikus ei pruugi olla piisavalt hästi tasustatud tööd kõigile inimestele ja seda just tänu tehnoloogilistele edusammudele.

Seetõttu on iga organisatsiooni jaoks on äärmiselt oluline olla pidevalt kursis maailmas toimuvate arengute ja trendidega ning mõista, kuidas tehnoloogia muudab töömaailma ja mida peaksime ette võtma juba täna?

Just nendele kahele küsimustele vastab majandusteadlane Daniel Susskind Inglismaalt oma ettekandes PARE konverentsil “Uus reaalsus”. Jaanuaris ilmus tema raamat “A World Without Work: Technology, Automation, and How We Should Respond”, mis võtab kokku professor Susskindi ligi 10 aastase uurimistöö tehnoloogia mõjust tööle ja töötamisele.

PARE aastakonverents „Uus reaalsus“ toimub 19. novembril 2020 hübriidkonverentsi formaadis: paralleelselt MEKTORY konverentsisaalis ja online’s. Konverentsi fookuses on parema töötajakogemuse loomine läbi kultuuri, tehnoloogia ja keskkonna prisma.

Piletiinfo leiad SIIT ning esinejate kohta loe lähemalt SIIT. Ole kohal või osale virtuaalselt!