Triin Kask: tuleb hinnata inimeste uudishimu, ideid ja julgustada tegema vigu

Triin Kask: tuleb hinnata inimeste uudishimu, ideid ja julgustada tegema vigu

17.05.2023

Triin Kask, Soulie kaasasutaja ja tegevjuht on kogenud ettevõtja, kes täna tegutseb oma kolmanda startup’i Metatelluse tegevjuhina. Eelnevalt on Triin edukalt käivitanud Londonis asutatud tarkvaraettevõtte Nevercode. Ta on Ajujahi ja mitme rahvusvahelise programmi võtmementor, investor ning aastatel 2020-2021 oli Triin Eesti Asutajate Seltsi juhatuse liige. Triinul on majandusteaduste magistrikraad ning ta teeb avalikke esinemisi idufirmade ja asutajate vaimse tervisega seotud teemadel.

Triin Kask, Soulie kaasasutaja ja tegevjuht. Foto: Ardo Kaljuvee

Triin usub võimalikult minimaalsesse juhtimisse – inimesed juhivad end ise. Kui anda võimalus ja vabad käed, hakkavad sündima suured asjad. Ta rõhutab inimese ja tema aja austamise olulisust. See, kuidas kasutame enda ja tiimiliikmete aega, on suur vastutus, sest aeg on alati piiratud.

Meil on alati tohutult kiire. Peab arvestama, et kõik võtab aega – veetilk uuristab kivisse augu väga pika aja jooksul. Kiirustamine tuleneb ilmselt sellest, et oleme inimestena liik, kes tahab ellu jääda ja kiire innovatsioon on selle juures väga oluline. Ajasurve on piirav, tuleks tegeleda sellega, mis on päriselt oluline, teha seda võimalikult hästi ja fokuseeritult, arendada oma potentsiaali ja mitte mõelda niivõrd aja peale. Ühe asja fokuseeritult ja maksimaalselt hästi tehes on võit tavaliselt suurem, kui korraga hulga eesmärkidega tegeledes.

Triin jagas enda kogemust, kuidas kriitilises olukorras läbipaistev olles ja tiimi inforingis hoides hakkavad inimesed kaasa mõtlema, ise lahendusi otsima ja neid teostama. Usaldus ja autonoomsus on võtmetähtsusega – tuleb hinnata inimeste uudishimu, ideid ja julgustada tegema vigu. Seda saab teha enda eksimustest ausalt rääkides. Vale otsus on parem, kui edasilükatud otsus, sest see annab võimaluse õppida ja toimub edasiliikumine – otsuseid võib teha mõnuga, sest alati saab ümber otsustada ja võtta teise suuna. Sama on valikutega – alati saab ümber valida.

Juhi roll on võtta vastutus otsuste ja toimuva eest, siis teevad sama ka tiimiliikmed.

“Vale otsus on parem, kui edasilükatud otsus, sest see annab võimaluse õppida ja toimub edasiliikumine”, ütles Triin Kask selle aastasel PARE konverentsil. Foto: Ardo Kaljuvee

Järgmise aasta PARE konverents toimub 4. aprillil 2024 ning sinna saab juba registreerida varajase (m)ärkaja hinnaga siin.