Vestlusring: muutused algavad sinust endast

Vestlusring: muutused algavad sinust endast

26.11.2020

19. novembril toimunud PARE konverentsi “Uus reaalsus” juhtide vestlusringis said kokku kolm tunnustatud Eesti tippjuhti väga erinevatest organisatsioonidest: Kuno Tammearu (Päästeamet), Mihkel Tammo (Rohetiiger) ja ZOOMi vahendusel Kristiina Alliksaar (Teater Vanemuine). Vestlust juhtis Veiko Valkiainen. Mis jäi kõlama?

Kuno Tammearu (Päästeamet): Päästeametis on selgelt paigalt MIKS küsimus, miks me oma tööd teeme. Kõik päästavad, olenemata ametikohast. Keerulistel aegadel kaasa inimesi, tunne päriselt huvi, kuidas neil läheb, millised on rõõmud ja mured. Koosolemise tunnet ja sünergiat on distantsilt keeruline saavutada. Oluline meeles pidada: kui tahad midagi muuta, siis muutused algavad sinust endast.

Mihkel Tammo (Rohetiiger): Kui vaadata kolme aspekti kuuluvus, autonoomsus ja areng, siis kõige keerulisem on praegusel ajal kuuluvusega. ZOOMis saab vahetada infot, aga mitte energiat.

Kristiina Alliksaar (Teater Vanemuine): Vanemuises pingutavad kõik selle nimel, et igal õhtul saaks teatrilaval sündida ime. Kultuuri ei saa kiirelt muuta, aga saab muuta kliimat. Selleks tuleb suhelda võimalikult palju, küsida küsimusi.