Vahur Karus

Vahur Karus

Vahur Karus on Kaitseväe brigaadikindral.

PARE konverentsi ettekandes räägib Vahur Karus teemal “Kuidas olla juhist parem?”.
Strateegilisel juhtimise tasandil ei ole võitjaid, on ainult juhtijad, lohisejad ja kaotajad. Situatsioon muutub kogu aeg ning eelise omamiseks on vaja asju teha paremini, efektiivsemalt või odavamalt. Selleks, et juhtivat rolli saavutada või hoida, peab juht arendama alluvaid, kes on temast targemad ning valmis igal ajahetkel võtma juhtimist üle. Inimvara on kõige suurem varandus ja selle varandusega halvasti ringi käimine garanteerib organisatsioonile allakäigu. Iga organisatsiooni juht, kes täna räägib, kuidas tal on järjekord ukse taga, valetab või on puruloll.

Tegemist on mehega, keda on tunnustatud rahvusvahelistes sõjalistes missioonides osalenu medaliga, kellele on omistatud maaväe ohvitseri kuldrist ja kellele on antud Scoutspataljoni teenetemärk, kaitseväe teenetemärk ning kaitseväe teeneterist riigikaitseliste teenete eest.
Brigiaadikindral Karust on nimetatud favoriidiks kaitseväe järgmise juhi kohale. Ta on öelnud, et tema juhtimisstiil põhineb isiklikul suhtlusel ja meeskonna põhjalikul tundmisel.

⭐️Miks me kutsusime PARE konverentsile esinema Vahur Karuse? ⭐️

Vastuse annab Delfi Meedia personalijuht ja PARE konverentsi töörühma liige Mailis Neppo.
 
“Brigaadikindral Karuse karuse oleku ja nime taga on inimeste inimene. Ta märkab kolleege ja on väga tähelepanelik ning inimlik.
 
Minu jaoks on brigaadikindral Karuse olemasolu mõneti ka teadmine, et meie riik on kaitstud. Ta on kindlasti üks mu lemmikuid kaitseväelasi! Tema rahulikkus tagab turvatunde. Tal on näiteks imetlusväärne võime rahustada ajateenistusse minevate noormeeste lähedasi ja võtta neilt pingeid maha. Mul ei lähe kunagi meelest ära tema sõnum, et tee oma igapäevast tööd hästi ja südamega ning siis sa juba panustadki riigikaitsesse. Sellest lähtuvalt juhib ta ka inimesi, valides enda ümber alati need, kes on temast paremad ja targemad.”
 
Nippe, kuidas olla juhist parem, kuuled 4. aprillil 2024 eriti vingel PARE konverentsil.